PL

Znak CE

Znak CE to deklaracja producenta okien, stwierdzającą zgodność własności fizycznych i mechanicznych produktu, czyli okna, z wymaganiami w Polsce i w Europie.

Własności
eksploatacyjne

Najważniejsze dla okien są: obciążenia od wiatru, szczelność na wodę opadową, przepuszczalność powietrza, czyli infiltracja powietrza, izolacyjność termiczna, czyli oszczędność energii cieplnej budynku oraz bezpieczeństwo użytkowania…

Laboratorium

Używana do produkcji profili mieszanka PVC o składzie wypracowanym w laboratoriach w macierzystym zakładzie VEKA w Zachodnich Niemczech w Sendenhorst, jest wytwarzana w sterowanych komputerowo mieszalniach.

Certyfikaty
i atesty

VEKA Polska była pierwszym producentem systemów profili okiennych w Polsce, który uzyskał możliwość certyfikacji wyrobu Europejskim Certyfikatem Jakości ift Q-ZERT.
Okna wykonane z profili VEKA mogą być oznaczone Znakiem Jakości ift Q-Zert.

Parametry
techniczne

Profile VEKA mają niską podatność na uszkodzenia, zapewniają stabilność ram i skrzydeł w gotowych oknach, mają dużą odporność na zmiany temperatury, a także doskonałą izolacyjność akustyczna.

Uwaga
na podróbki

W Polsce profile VEKA są produkowane w Skierniewicach z surowca dostarczanego z Zakładu VEKA AG w Niemczech i mają identyczną jakość, co te z fabryki w Niemczech. Kupując okna z profilami VEKA, można mieć pewność, że są najwyższej klasy.

VEKA należy do VinylPlus

VinylPlus jest organizacją, którą założyli europejscy przedstawiciele przemysłu PVC. Najważniejszym celem Vinyl Plus jest przyczynianie się do zrównoważonego rozwoju ekonomicznego, społecznego i środowiskowego na świecie.